Uncategorized
Augmentare peniană: ce presupune procedura și la ce rezultate te poți aștepta
Augmentarea peniană este un subiect despre care tot mai mulți bărbați caută informații, însă în mediul online există numeroase promisiuni, metode și informații care pot crea confuzie. Din acest motiv, înainte de a lua în considerare o astfel de procedură, este important să înțelegi ce presupune, ce rezultate pot fi obținute realist și care sunt limitele tratamentului.
În cadrul DoctorEstet, augmentarea peniană cu acid hialuronic este o procedură minim invazivă destinată în principal creșterii circumferinței penisului. Tratamentul este personalizat în funcție de anatomia și obiectivele fiecărui pacient și nu presupune o intervenție chirurgicală clasică.
Un aspect esențial este diferența dintre așteptările pacientului și ceea ce poate fi obținut în mod realist. Rezultatul trebuie să fie proporțional cu anatomia existentă, iar cantitatea de produs și modul de administrare trebuie stabilite individual.
Ce presupune, așadar, o procedură de augmentare peniană, cum se realizează, cât durează recuperarea și la ce rezultate te poți aștepta?
Ce este augmentarea peniană?
Termenul de augmentare peniană poate descrie mai multe tipuri de proceduri destinate modificării dimensiunilor sau aspectului penisului.
Este important să facem această diferențiere deoarece metodele nu sunt identice și nu urmăresc întotdeauna același obiectiv.
În cazul procedurii minim invazive cu acid hialuronic, obiectivul principal este creșterea circumferinței penisului prin administrarea controlată a unui produs pe bază de acid hialuronic.
Procedura nu presupune o operație chirurgicală clasică.
Acidul hialuronic este administrat în mod controlat, iar distribuția acestuia este adaptată anatomiei pacientului și rezultatului urmărit.
Scopul este obținerea unui aspect proporțional și armonios, fără modificarea inutilă a anatomiei.
Ce presupune augmentarea peniană cu acid hialuronic?
Augmentarea peniană cu acid hialuronic este o procedură minim invazivă prin care produsul este injectat controlat la nivelul penisului pentru creșterea circumferinței.
Înainte de procedură este necesară o consultație.
Medicul trebuie să evalueze anatomia pacientului, să discute obiectivul acestuia și să stabilească dacă tratamentul este indicat.
Planul nu trebuie să fie identic pentru fiecare pacient.
Cantitatea de produs și modul în care acesta este distribuit depind de anatomie și de rezultatul care poate fi obținut realist.
Procedura se realizează sub anestezie locală, fără intervenție chirurgicală clasică.
Augmentarea peniană mărește lungimea sau circumferința?
Aceasta este una dintre cele mai importante întrebări pe care pacientul trebuie să le clarifice înaintea procedurii.
În cazul augmentării peniene cu acid hialuronic, obiectivul principal este creșterea circumferinței penisului.
Prin urmare, procedura nu trebuie confundată automat cu metodele destinate modificării lungimii.
Pacientul trebuie să discute clar cu medicul ce anume dorește să modifice.
Utilizarea termenului generic „mărire penis” poate crea așteptări greșite dacă nu se explică exact ce dimensiune este vizată de procedură.
Înainte de tratament trebuie stabilit foarte clar dacă obiectivul pacientului poate fi obținut prin tehnica propusă.
Cui i se poate adresa augmentarea peniană?
Augmentarea peniană poate fi luată în considerare de bărbații care își doresc o creștere a circumferinței și care au așteptări realiste privind rezultatul.
Totuși, simpla dorință de a realiza procedura nu înseamnă automat că pacientul este un candidat potrivit.
Medicul trebuie să analizeze:
- anatomia locală;
- starea generală de sănătate;
- istoricul medical;
- eventualele tratamente urmate;
- procedurile efectuate anterior;
- obiectivul pacientului;
- rezultatul care poate fi obținut realist.
Evaluarea psihologică a propriilor așteptări este, de asemenea, importantă.
O procedură estetică nu ar trebui privită ca o soluție universală pentru încrederea în sine, relații sau viața sexuală.
Scopul tratamentului este unul anatomic și estetic, iar pacientul trebuie să înțeleagă limitele acestuia.
Ce se întâmplă la consultație?
Consultația este una dintre cele mai importante etape ale procedurii de augmentare peniană.
Aceasta oferă posibilitatea evaluării individuale și stabilirii unui plan personalizat.
În timpul consultației pot fi discutate:
- motivul pentru care pacientul dorește procedura;
- rezultatul urmărit;
- anatomia individuală;
- istoricul medical;
- eventualele contraindicații;
- produsul utilizat;
- modul în care se desfășoară procedura;
- recuperarea;
- riscurile și posibilele reacții adverse;
- caracterul temporar al rezultatului.
Este important ca pacientul să poată adresa întrebări fără disconfort.
Consultația trebuie să se desfășoare într-un cadru discret și confidențial.
Cum se realizează augmentarea peniană?
Procedura de augmentare peniană cu acid hialuronic începe cu stabilirea planului de tratament.
După evaluarea zonei și stabilirea obiectivului, se utilizează anestezie locală pentru confortul pacientului.
Acidul hialuronic este apoi administrat controlat, în funcție de anatomie și de planul stabilit.
Distribuția produsului este importantă pentru obținerea unui rezultat cât mai uniform și proporțional.
Procedura nu presupune intervenție chirurgicală clasică și nici inciziile asociate unei operații.
Durata poate varia în funcție de particularitățile cazului și de planul de tratament.
Cât durează procedura?
O procedură de augmentare peniană cu acid hialuronic poate dura aproximativ 30–60 de minute, în funcție de particularitățile pacientului și de planul stabilit.
Durata nu ar trebui însă să reprezinte principalul criteriu după care pacientul evaluează procedura.
Mai importantă este realizarea corectă a evaluării, alegerea produsului și distribuirea acestuia în funcție de anatomie.
Faptul că procedura este relativ scurtă nu înseamnă că trebuie tratată superficial.
Rămâne o procedură medicală injectabilă, iar cunoașterea anatomiei și respectarea protocoalelor sunt importante.
Când se văd rezultatele?
Modificarea circumferinței poate fi observată imediat după procedură.
Totuși, aspectul din primele ore sau zile nu trebuie considerat automat rezultatul final.
După augmentarea peniană pot exista modificări temporare asociate procedurii, inclusiv edem sau sensibilitate locală.
Pe măsură ce aceste manifestări se reduc și produsul se integrează în țesut, rezultatul poate fi evaluat mai corect.
De aceea, pacientul trebuie să respecte perioada de recuperare și recomandările primite.
La ce rezultate te poți aștepta?
Principalul rezultat urmărit prin augmentare peniană cu acid hialuronic este creșterea circumferinței.
Rezultatul trebuie însă raportat la anatomia inițială.
Nu există o dimensiune ideală sau un rezultat universal potrivit tuturor pacienților.
Obiectivul este obținerea unei modificări proporționale și armonioase.
Cantitatea mai mare de acid hialuronic nu înseamnă automat un rezultat mai bun.
Un tratament excesiv poate afecta proporțiile și aspectul natural.
Din acest motiv, planificarea trebuie să pornească de la anatomie, nu de la dorința de a utiliza o anumită cantitate de produs.
Rezultatele augmentării peniene sunt permanente?
În cazul augmentării peniene cu acid hialuronic, rezultatul nu este permanent.
Acidul hialuronic este un produs biodegradabil, ceea ce înseamnă că este metabolizat progresiv de organism.
Pe măsură ce acest proces are loc, efectul procedurii se poate diminua.
Durata rezultatului diferă de la o persoană la alta și poate fi influențată de produs, metabolism, anatomie și alți factori individuali.
Din acest motiv, nu este corect să se garanteze aceeași durată pentru fiecare pacient.
Atunci când efectul începe să se reducă, poate fi realizată o nouă evaluare medicală pentru a stabili dacă există indicație pentru o procedură ulterioară.
Cât acid hialuronic este necesar?
Nu există o cantitate universală de produs potrivită pentru orice augmentare peniană.
Cantitatea trebuie stabilită individual.
Aceasta poate depinde de:
- anatomia pacientului;
- circumferința inițială;
- caracteristicile țesuturilor;
- obiectivul urmărit;
- tipul produsului;
- evaluarea medicului.
Pacientul nu ar trebui să considere cantitatea de acid hialuronic drept principalul indicator al calității procedurii.
Mai mult produs nu înseamnă automat un rezultat mai bun.
Obiectivul este utilizarea cantității adecvate pentru obținerea unui rezultat proporțional.
Augmentarea peniană este dureroasă?
Procedura este realizată cu anestezie locală pentru reducerea disconfortului.
Percepția durerii diferă însă de la o persoană la alta.
În timpul sau după procedură poate exista un anumit grad de sensibilitate sau disconfort local.
Medicul trebuie să explice înainte de tratament ce poate simți pacientul și ce manifestări sunt considerate normale în perioada imediat următoare.
Dacă apar simptome neobișnuite sau care produc îngrijorare, pacientul trebuie să contacteze medicul.
Cum este recuperarea după augmentarea peniană?
Unul dintre avantajele procedurii minim invazive este faptul că recuperarea poate fi mai rapidă decât în cazul unei intervenții chirurgicale.
Totuși, există o perioadă post-procedură care trebuie respectată.
După augmentare peniană, pacientul primește recomandări individuale privind îngrijirea zonei și reluarea activităților.
În primele zile pot exista manifestări locale temporare.
Este important ca pacientul să nu manipuleze zona și să nu încerce să modifice singur distribuția produsului, exceptând situația în care medicul oferă instrucțiuni specifice.
Respectarea indicațiilor post-procedură este importantă atât pentru recuperare, cât și pentru evoluția rezultatului.
Când poate fi reluată activitatea sexuală?
Reluarea activității sexuale trebuie făcută conform recomandărilor medicului care a realizat procedura.
Zona tratată are nevoie de o perioadă de recuperare și stabilizare.
Momentul potrivit poate varia în funcție de procedură și de evoluția individuală.
Este important ca pacientul să nu grăbească acest proces doar pentru că disconfortul inițial a dispărut.
Recomandările primite după augmentarea peniană trebuie respectate chiar dacă pacientul se simte bine.
Augmentarea peniană afectează sensibilitatea?
Una dintre preocupările frecvente ale pacienților este legată de sensibilitate și funcționalitate.
Scopul unei augmentări peniene cu acid hialuronic este modificarea circumferinței, cu păstrarea funcționalității zonei.
Totuși, orice procedură medicală poate avea reacții adverse și riscuri, iar acestea trebuie discutate înainte de tratament.
Pacientul trebuie să înțeleagă diferența dintre rezultatul estetic urmărit și funcția sexuală.
Procedura nu trebuie prezentată ca un tratament pentru problemele de funcție sexuală dacă acestea au alte cauze.
În cazul unor astfel de probleme, poate fi necesară o evaluare medicală specifică.
Există riscuri și reacții adverse?
Da.
Faptul că augmentarea peniană cu acid hialuronic este minim invazivă nu înseamnă că procedura este complet lipsită de riscuri.
După injectare pot apărea manifestări locale temporare, iar procedurile injectabile pot avea și complicații.
Riscurile exacte trebuie discutate individual cu medicul înainte de tratament.
Este important ca pacientul să știe ce manifestări sunt normale după procedură și ce simptome necesită evaluare medicală.
Realizarea tratamentului într-un cadru medical, utilizarea unui produs adecvat și cunoașterea anatomiei sunt elemente importante pentru siguranță.
Augmentare peniană cu acid hialuronic sau operație?
Procedura injectabilă și chirurgia nu trebuie considerate automat echivalente.
Augmentarea peniană cu acid hialuronic este o procedură minim invazivă destinată în principal creșterii circumferinței și are rezultate temporare.
Intervențiile chirurgicale presupun alte tehnici, indicații, riscuri și perioade de recuperare.
Alegerea nu trebuie făcută exclusiv pe baza dorinței de a evita operația.
Trebuie stabilit mai întâi ce obiectiv are pacientul și ce metodă poate răspunde acestuia.
Consultația medicală este cea care permite diferențierea între opțiuni.
Mai mult înseamnă neapărat mai bine?
Nu.
Acesta este un principiu important în augmentarea peniană.
Obiectivul nu ar trebui să fie administrarea celei mai mari cantități posibile de produs, ci obținerea unui rezultat adaptat anatomiei pacientului.
O modificare disproporționată poate produce un rezultat mai puțin natural.
Din acest motiv, medicul și pacientul trebuie să stabilească împreună obiective realiste înainte de procedură.
Uneori, o abordare moderată poate oferi un rezultat mai armonios decât urmărirea unei schimbări foarte mari.
De ce este importantă discreția?
Procedurile de estetică intimă implică informații personale și pot reprezenta un subiect sensibil pentru pacient.
Confidențialitatea trebuie să fie respectată în toate etapele: de la consultație până la procedură și monitorizarea ulterioară.
Pacientul trebuie să poată discuta deschis despre obiective, preocupări și eventualele probleme medicale fără teama de a fi judecat.
În cazul unei augmentări peniene, comunicarea sinceră cu medicul este importantă inclusiv pentru stabilirea unor așteptări realiste.
Cum alegi medicul pentru augmentare peniană?
Alegerea medicului nu ar trebui făcută exclusiv pe baza reclamelor sau a promisiunilor privind dimensiunea care poate fi obținută.
Pacientul trebuie să urmărească pregătirea medicală, experiența, modul în care este realizată evaluarea și felul în care sunt explicate riscurile și limitele procedurii.
În timpul consultației este util să întrebi:
- Ce rezultat poate fi obținut în cazul meu?
- Ce produs este utilizat?
- Ce cantitate este potrivită anatomiei mele?
- Care sunt riscurile?
- Cum decurge recuperarea?
- Când poate fi reluată activitatea sexuală?
- Cât timp se poate menține rezultatul?
- Ce trebuie să fac dacă apare o problemă după procedură?
Un medic responsabil trebuie să răspundă clar acestor întrebări și să evite promisiunile nerealiste.
Augmentare peniană: rezultate realiste și tratament personalizat
Augmentarea peniană cu acid hialuronic poate reprezenta o opțiune minim invazivă pentru bărbații care își doresc creșterea circumferinței penisului și care sunt candidați potriviți pentru procedură.
Tratamentul nu presupune o intervenție chirurgicală clasică, iar planul trebuie adaptat anatomiei și obiectivelor fiecărui pacient.
Rezultatul nu este permanent, deoarece acidul hialuronic este metabolizat progresiv de organism.
Mai important decât obținerea unei schimbări cât mai mari este obținerea unui rezultat proporțional și adaptat particularităților individuale.
Dacă iei în considerare o augmentare peniană, primul pas este consultația medicală. Aceasta permite evaluarea anatomiei, discutarea obiectivelor, stabilirea indicației și înțelegerea rezultatelor, limitelor, recuperării și riscurilor înainte de luarea unei decizii.
Uncategorized
AGON by AOC prezintă cele mai recente inovații OLED la gamescom 2026
AGON by AOC, lider mondial în categoria monitoarelor de gaming¹, anunță astăzi revenirea la gamescom 2026 (Hala 8.1, Standul C-060), marcând prezența în cadrul celui mai mare eveniment de gaming din lume, pentru prima dată din 2019. AGON by AOC va prezenta în premieră două noi monitoare AGON PRO QD-OLED: modelul ultrawide de 34 de inci, AGP346UCSD, și modelul superwide de 48,9 de inci, AGP497UCZD. Vizitatorii vor fi printre primii care vor putea experimenta ambele modele prin sesiuni de testare exclusive și gameplay.
„Prezența noastră la gamescom 2026 reconfirmă poziția de lider pe care o avem pe piața monitoarelor de gaming”, a declarat Faruk Taner Bekdemir, Technical Product Specialist Gaming & B2C în cadrul AOC Monitors & IT Accessories. „Prin prezentarea celor mai noi inovații AGON PRO QD-OLED, le oferim gamerilor viteza extremă și fidelitatea vizuală necesare competițiilor profesioniste. Aceste monitoare reflectă angajamentul nostru de a împinge constant limitele tehnologiei și de a le oferi gamerilor o experiență cât mai captivantă și performantă.”
Un nou standard pentru gamingul profesionist: noile monitoare OLED
În calitate de lider global pe segmentul monitoarelor de gaming cu rată de refresh ridicată, AGON by AOC continuă să depășească limitele tehnologiei de afișare prin extinderea gamei sale de monitoare OLED. Concepute pentru gamerii care își doresc viteză excepțională, fidelitate vizuală și precizie, noile modele reconfirmă angajamentul brandului de a oferi soluții de ultimă generație atât pentru competițiile de esports, cât și pentru experiențe captivante în jocurile AAA.
AGON PRO AGP346UCSD (34 de inch, Ultrawide): Conceput pentru gamerii care nu fac compromisuri atunci când vine vorba de viteză și precizie, acest monitor este echipat cu un panou QD-OLED de generația a 5-a, cu o rată de refresh de 360 Hz și un timp de răspuns de doar 0,03 ms GtG. Formatul 21:9 WQHD extinde câmpul vizual al utilizatorului, oferind o perspectivă mai largă și o mai bună conștientizare a ceea ce se întâmplă în zona periferică a ecranului. Certificarea VESA DisplayHDR True Black 500 garantează un contrast excelent și culori vibrante, cu un aspect natural.

AGON PRO AGP497UCZD (48,9 de inci, Superwide): Echipat cu un ecran SuperWide în format 32:9, acest monitor oferă un spațiu de lucru echivalent cu un setup cu două monitoare QHD de 27 de inch, într-un format continuu, fără întreruperea creată de rama dintre cele două ecrane. Refresh rate-ul de 240 Hz asigură imagini fluide chiar și în cele mai intense sesiuni de gaming, în timp ce formatul superwide extinde câmpul vizual și oferă o perspectivă periferică îmbunătățită în simulatoarele de curse, de zbor și jocuri open-world. Dincolo de gaming, monitorul poate deveni și un centru de productivitate, datorită switch-ului KVM integrat și funcției USB-C cu Power Delivery de 90 W.
Ambele monitoare oferă o acuratețe excepțională a culorilor, acoperind cel puțin 99% din spectrul cromatic DCI-P3, pentru imagini vibrante, cu o redare a culorilor cât mai apropiate de realitate. Susținute de o garanție de trei ani care acoperă OLED burn-in, monitoarele AGON by AOC oferă siguranța și fiabilitatea pe termen lung pe care gamerii le așteaptă de la un monitor premium.
Experimentează inovația la standul AGON by AOC
Booth-ul AGON by AOC (Hala 8.1, Booth C-060) este pregătit pentru ca vizitatorii să poată descoperi și testa întregul ecosistem din portofoliul AGON by AOC. Aceștia vor putea intra în atmosfera competițiilor de esports prin intermediul monitorului realizat în colaborare cu Counter-Strike 2, unde vor putea testa modelul ultra-rapid AGON PRO CS24A, cu un refresh rate de 610 Hz, jucând pe o hartă custom. Standul va pune în prim-plan și cele mai noi tehnologii pentru claritatea imaginilor în mișcare, prin stații dedicate unde vizitatorii vor putea testa noul AGON PRO AG276QSG2, echipat cu tehnologia NVIDIA G-SYNC Pulsar.
În centrul standului va fi punctul de atracție al experienței AGON by AOC, punând în prim-plan noua familie AGON 7, alături de AGON PRO AGP277QKDC, primul monitor AGON by AOC echipat cu tehnologia Tandem WOLED și funcția Dual Frame Mode (540/720 Hz).
În jurul ringului central, cinci zone dedicate de gameplay îi invită pe vizitatori să descopere și să testeze cele mai noi inovații AGON by AOC. De la monitoare de 610 Hz dedicată esports, la experiențe de gaming captivante oferite de monitoare OLED, ultrawide și superwide, precum și o gamă variată de tehnologii lansate recent, fiecare zonă demonstrează modul în care monitoarele AGON by AOC pot îmbunătăți experiența de gaming, indiferent de genul de joc.
Preț și disponibilitate
Modelele AGON PRO AGP346UCSD și AGON PRO AGP497UCZD vor fi disponibile începând din septembrie 2026, la un preț recomandat de 999,00 €, respectiv 999,00 €.
Prețurile pentru alte valute și piețe vor fi comunicate ulterior.
1 În ceea ce privește volumul vânzărilor, monitoare de gaming cu refresh rate de 144 Hz sau mai mare, conform IDC Research – Gaming Tracker Q1–Q4 2025.
Uncategorized
Acer prezintă primul său monitor de gaming FHD cu rată de refresh de 1.000 Hz, Predator XB253Q U1
Modelul este lansat alături de o nouă gamă de ecrane pentru gameri și creatori, cu tehnologie QD-OLED Penta Tandem™, rezoluție 5K, iluminare Mini LED, DFR în trei moduri și tehnologii care elimină ruperea imaginii
Pe scurt
- Monitorul Predator XB253Q U1 ridică standardele prin rata de refresh de 1.000 Hz la rezoluție Full HD, tehnologia Acer VRB Pro pentru reducerea neclarității în mișcare și filtrul cu polarizare circulară pentru confortul ochilor. Rezultatul este viteza de care au nevoie gamerii pasionați și jucătorii de esports.
- Monitorul Predator X32 V3 de 31,5” folosește un panou QD-OLED Penta Tandem™ cu rezoluție UHD și certificare VESA DisplayHDR True Black 400, pentru imagini foarte clare și bogate în detalii.
- Predator XB273K V7 oferă în mod standard rezoluție UHD la 160 Hz și tehnologie Dynamic Frequency and Resolution (DFR), care permite trecerea la FHD și până la 500 Hz. Utilizatorii pot alege astfel între imagini foarte detaliate și răspuns rapid în jocurile cu ritm alert.
- Acer Nitro XV275X P aduce rezoluția 5K și iluminarea Mini LED cu 2.304 zone, certificată VESA DisplayHDR 1400, mai aproape de gamerii entuziaști atenți la buget. Tehnologia DFR permite trecerea până la rezoluție QHD la 330 Hz.
- Monitorul curbat Acer Nitro XZ340CKR P de 34” combină rezoluția WUHD la 180 Hz cu suportul DFR pentru până la WFHD la 360 Hz, oferind atât o experiență cinematografică, cât și viteza necesară în competiții.
- Acer Nitro XV275U Z2 oferă iluminare Mini LED cu 1.152 de zone și tehnologie DFR în trei moduri, cu o rată de refresh de până la 520 Hz. Cele trei moduri sunt adaptate diferitelor tipuri de jocuri și activități de creare de conținut.
- Acer Nitro XV270U Z3 pune la dispoziție tehnologia DFR în trei moduri, la rezoluții QHD, FHD și HD, oferind gamerilor competitivi, creatorilor de conținut și utilizatorilor cu activități mixte un echilibru între calitatea imaginii și viteză.
- Acer ProDesigner PE270X P este un monitor de 27” care oferă rezoluție 5K și redarea precisă a culorilor pentru designeri și creatori profesioniști. Modelul combină o acuratețe cromatică Delta E<1, iluminare Mini LED cu 2.304 zone și certificare VESA DisplayHDR 1400.

Acer a anunțat la IFA 2026 o gamă completă de monitoare pentru gaming de înaltă performanță și creare de conținut, în portofoliile Predator, Acer Nitro și Acer ProDesigner. Cu rate de refresh foarte ridicate, panouri de înaltă rezoluție și tehnologii adaptive de afișare, noile modele răspund cerințelor unei game variate de gameri și creatori.
Predator XB253Q U1: răspuns de top pentru esports
Predator XB253Q U1 este un monitor premium pentru gamerii pasionați și entuziaștii care caută viteză și răspuns imediat în titlurile cu ritm rapid și competițiile de esports. Diagonala de 24,5” este potrivită pentru mediul competițional, iar răspunsul vizual foarte rapid, claritatea mișcării și performanța constantă îi ajută pe jucători să reacționeze mai repede și să își păstreze precizia. Monitorul oferă o rată de refresh de 1.000 Hz la rezoluție FHD și tehnologia Acer Visual Response Boost (VRB) Pro, care reduce neclaritatea și imaginile remanente, astfel încât obiectele în mișcare să fie mai clare și mai ușor de urmărit. Modelul este certificat VESA DisplayHDR 400 și include un filtru cu polarizare circulară, care reduce reflexiile și oboseala ochilor în sesiunile lungi. AMD FreeSync™ Premium și compatibilitatea NVIDIA G-SYNC® elimină ruperea imaginii în jocuri.

Predator X32 V3: imagine de top pentru jocurile în care detaliile contează
Predator X32 V3 este creat pentru gamerii profesioniști care au nevoie de rezoluție ridicată și o calitate foarte bună a imaginii. Ecranul de 31,5” folosește un panou QD-OLED Penta Tandem™ cu o structură de emisie în cinci straturi, care crește luminozitatea și eficiența și prelungește durata de utilizare a ecranului. Monitorul oferă rezoluție UHD și o rată de refresh de 180 Hz. Certificarea VESA DisplayHDR True Black 400 aduce luminozitate mai mare, tonuri de negru mai profunde și o adâncime cromatică superioară, pentru redarea mai clară a detaliilor. Acuratețea Delta E<1 asigură culori uniforme și fidele, iar acoperirea 99% DCI-P3 păstrează nuanțele cu precizie. AMD FreeSync™ Premium Pro și compatibilitatea NVIDIA G-SYNC elimină ruperea imaginii în jocuri.
Predator XB273K V7: detalii și viteză pentru gaming și proiecte creative
Predator XB273K V7, cu diagonala de 27”, găsește un echilibru între rezoluția ridicată pentru imagini detaliate și ratele mari de refresh pentru jocurile rapide. Monitorul este versatil și poate fi folosit atât în gaming la viteze de până la 500 Hz, cât și în proiecte creative care cer imagine de calitate, culori precise și mișcare fluidă. În modul standard, panoul oferă rezoluție UHD la 160 Hz. Tehnologia DFR permite trecerea la rezoluție FHD și până la 500 Hz pentru titlurile cu ritm alert. AMD FreeSync™ Premium și compatibilitatea NVIDIA G-SYNC asigură o imagine cursivă, fără întreruperi, iar Delta E<1 oferă precizie cromatică. Pentru proiectele creative, Acer Smart Dial permite reglarea monitorului de la distanță, inclusiv a luminozității, contrastului și sursei de intrare, fără accesarea butoanelor din spatele ecranului.

Acer Nitro XV275X P: rezoluție 5K mai accesibilă pentru gaming, creație și productivitate
Acer Nitro XV275X P, cu diagonala de 27”, face parte din gama Nitro și se adresează gamerilor entuziaști care vor o experiență vizuală de top la un preț mai accesibil. Monitorul redă detalii impresionante prin rezoluția 5K, iluminarea Mini LED cu 2.304 zone și certificarea VESA DisplayHDR 1400, pentru negru profund și contrast puternic. Tehnologia DFR permite trecerea de la imagini captivante la viteza necesară în jocurile competitive, cu rezoluție 5K la 165 Hz în modul standard și până la QHD la 330 Hz. AMD FreeSync™ Premium oferă o experiență vizuală fluidă, iar timpul minim de răspuns de 0,5 ms GTG contribuie la redarea naturală a jocurilor. Acoperirea de 99% pentru Adobe RGB, sRGB și DCI-P3 și acuratețea Delta E<2 oferă culori vii. Conexiunea USB Type-C cu alimentare de 90 W simplifică gestionarea cablurilor, comutatorul KVM permite trecerea rapidă între dispozitive, iar funcțiile imagine în imagine (PIP) și imagini alăturate (PBP) sporesc productivitatea.
Acer Nitro XZ340CKR P: viteză și detalii fără compromis
Acer Nitro XZ340CKR P se adresează gamerilor care vor atât detalii cinematografice pe un ecran foarte lat, cât și viteza necesară în esports. Ecranul curbat de 34” oferă în mod standard rezoluție 5120 x 2160 la 180 Hz, potrivită pentru explorarea în detaliu a jocurilor cu lumi deschise sau pentru crearea de conținut. Tehnologia DFR permite trecerea la rezoluție WFHD și până la 360 Hz, cu un timp de răspuns de până la 0,5 ms GTG. Monitorul oferă mișcare fluidă, contrast și culori puternice, cu AMD FreeSync™ Premium, certificare HDR10 și acoperire 90% DCI-P3.

Acer Nitro XV275U Z2: trei moduri pentru performanță în gaming
Pentru gamerii competitivi și entuziaști, Acer Nitro XV275U Z2 oferă un echilibru între imaginea captivantă și viteza necesară în competiții. Ecranul de 27” răspunde mai multor nevoi: jocuri AAA și esports, calitate bună a imaginii la rate foarte mari de refresh și trecerea între gaming și creare de conținut. Modelul atinge până la 520 Hz și un timp de răspuns de 0,5 ms GTG. Tehnologia DFR în trei moduri oferă QHD la 275 Hz, FHD la 360 Hz și HD la 520 Hz. Iluminarea Mini LED cu 1.152 de zone și Acer HDR1000 redau detalii fine și contrast ridicat, iar acoperirea 97% DCI-P3 și 95% Adobe RGB este utilă atât în proiecte creative, cât și în jocuri.
Acer Nitro XV270U Z3: trei moduri pentru gaming și creație
Acer Nitro XV270U Z3 se adresează gamerilor, creatorilor de conținut și utilizatorilor cu activități mixte care caută un echilibru între fidelitatea imaginii și performanța în jocuri. Ecranul de 27” trece rapid între jocuri AAA captivante, lucru cu mai multe aplicații și gaming competitiv. Prin tehnologia DFR în trei moduri, utilizatorii pot alege cu un singur click între QHD la 275 Hz pentru calitate maximă, FHD la 360 Hz pentru performanță echilibrată și HD la 520 Hz pentru viteză de nivel competițional, cu timpi de răspuns de până la 0,5 ms GTG. Monitorul oferă și mișcare fluidă, contrast și culori puternice, prin AMD FreeSync™ Premium, certificare HDR10 și acoperire 90% DCI-P3.
Monitorul Acer ProDesigner PE270X P pentru proiecte creative profesionale
Acer ProDesigner PE270X P este un monitor de 27” creat pentru designeri, fotografi, editori video și creatori digitali care au nevoie de detalii și culori de înaltă calitate. Rezoluția 5K de 5120 x 2880 oferă o imagine foarte clară, iar calibrarea din fabrică la Delta E<1 asigură precizia culorilor.
Iluminarea Mini LED cu 2.304 zone și certificarea VESA DisplayHDR 1400 oferă un contrast HDR puternic. Acoperirea profesională de 99% pentru Adobe RGB, sRGB și DCI-P3 asigură rezultate precise pe o gamă cromatică largă. Conexiunea USB Type-C cu alimentare de 90 W și comutatorul Auto KVM susțin fluxurile creative, iar suportul special ErgoStand permite reglaje ergonomice.
ProDesigner PE270X P oferă o rată de refresh de 165 Hz și tehnologie Dynamic Frame Rate (DFR), care permite trecerea până la QHD la 330 Hz în modul de înaltă performanță. Monitorul acceptă AMD FreeSync™ Premium pentru experiențe vizuale fluide.
Prețuri și disponibilitate
Predator XB253Q U1 va fi disponibil în America de Nord în primul trimestru al anului 2027, de la 1.099 USD, în regiunea EMEA în primul trimestru al anului 2027, de la 1.099 EUR, și în China în primul trimestru al anului 2027, de la 7.999 RMB.
Predator X32 V3 va fi disponibil în America de Nord în primul trimestru al anului 2027, de la 899 USD, în regiunea EMEA în primul trimestru al anului 2027, de la 899 EUR, în Australia în al doilea trimestru al anului 2027, de la 1.999 AUD, și în China în primul trimestru al anului 2027, de la 5.999 RMB.
Predator XB273K V7 va fi disponibil în America de Nord în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 449 USD, în regiunea EMEA în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 449 EUR, în Australia în al doilea trimestru al anului 2027, de la 899 AUD, și în China în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 2.999 RMB.
Acer Nitro XV275X P va fi disponibil în America de Nord în primul trimestru al anului 2027, de la 1.199 USD, în regiunea EMEA în primul trimestru al anului 2027, de la 1.199 EUR, și în China în primul trimestru al anului 2027, de la 9.999 RMB.
Acer Nitro XZ340CKR P va fi disponibil în America de Nord în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 699 USD, în regiunea EMEA în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 699 EUR, și în China în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 4.999 RMB.
Acer Nitro XV275U Z2 va fi disponibil în America de Nord în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 329 USD, și în regiunea EMEA în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 329 EUR.
Acer Nitro XV270U Z3 va fi disponibil în America de Nord în primul trimestru al anului 2027, de la 299 USD, în regiunea EMEA în primul trimestru al anului 2027, de la 299 EUR, și în China în primul trimestru al anului 2027, de la 1.999 RMB.
Acer ProDesigner PE270X P va fi disponibil în America de Nord în primul trimestru al anului 2027, de la 1.299 USD, și în regiunea EMEA în primul trimestru al anului 2027, de la 1.299 EUR.
Specificații
| Denumire | Predator XB253Q U1 |
| Diagonală | 24.5” |
| Tip panou | IPS |
| Rezoluție și rată de reîmprospătare maxime | 1920 x 1080 @ 1,000 Hz |
| Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginii | AMD FreeSync™ Premium, NVIDIA G-SYNC® compatibil |
| Tip suprafață | Mat |
| Timp de răspuns | 0.3 ms (VRB Pro) |
| Raport de contrast | 100,000,000:1 (ACM) |
| Luminozitate | Nativ: 400 niți; modul HDR400: maximum 450 niți |
| Unghi de vizualizare | 178° (orizontal), 178° (vertical) |
| Gamă de culori | 90% DCI-P3, 99% sRGB |
| Număr de culori | 1,07 miliarde |
| Adâncime de culoare | 8 biți + FRC |
| Intrări | 2 HDMI (2.1) + 1 DP (2.1) |
| Prindere VESA pe perete | 100 x 100 mm |
| Difuzoare | Nu se aplică |
| Alimentare (100 – 240 V) | Internă (C13/C14) |
| Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot | -5°~ 25° / +/- 20° / 150 mm / +/-90° |
| Denumire | Predator X32 V3 |
| Diagonală | 31.5” |
| Tip panou | QD-OLED Penta Tandem™ |
| Rezoluție și rată de reîmprospătare maxime | 3840 x 2160 @ 180 Hz |
| Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginii | AMD FreeSync™ Premium Pro, NVIDIA G-SYNC® compatibil |
| Tip suprafață | Semilucios |
| Timp de răspuns | 0.03 ms (GTG) |
| Raport de contrast | 1,500,000:1 |
| Luminozitate | În mod obișnuit: 250 niți; maximum 450 niți la HDR 10% |
| Unghi de vizualizare | 178° (orizontal), 178° (vertical) |
| Gamă de culori | 99% DCI-P3 |
| Număr de culori | 1,07 miliarde |
| Adâncime de culoare | 10 biți |
| Intrări | 1 HDMI 2.1 + 1 DisplayPort 1.4 + 1 USB-C (20 W) + difuzoare + ieșire audio |
| Prindere VESA pe perete | 100 x 100 mm |
| Difuzoare | 2 difuzoare de 2 W |
| Alimentare (100 – 240 V) | Internă (C13/C14) |
| Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot | -5°-25° / +/-20° / 150 mm / nu se aplică |
| Denumire | Predator XB273K V7 |
| Diagonală | 27″ |
| Tip panou | IPS |
| Rezoluție și rată de reîmprospătare maxime | HDMI: 3840 x 2160 @ 160 HzDP: 3840 x 2160 @ 160 HzUSB Type-C: 3840 x 2160 @ 160 HzDFR: 1920 x 1080 @ 500 Hz |
| Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginii | AMD FreeSync™ Premium, NVIDIA G-SYNC® compatibil |
| Tip suprafață | Mat |
| Timp de răspuns | 1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum) |
| Raport de contrast | 100,000,000:1 (ACM) |
| Luminozitate | Nativ: 350 niți; modul HDR400: maximum 400 niți |
| Unghi de vizualizare | 178° (orizontal), 178° (vertical) |
| Gamă de culori | 95% DCI-P3 |
| Număr de culori | 1,07 miliarde |
| Adâncime de culoare | 8 biți + FRC, 10 biți prin dithering |
| Intrări | 1 HDMI 2.1 + 1 DisplayPort 1.4 + 1 USB Type-C (20 W) + difuzoare + ieșire audio |
| Prindere VESA pe perete | 100 x 100 mm |
| Difuzoare | 2 difuzoare de 2 W |
| Alimentare (100 – 240 V) | Internă (C13/C14) |
| Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot | -5°~25° / ±20° / 150 mm / ±90° |
| Denumire | Acer Nitro XV275X P |
| Diagonală | 27″ |
| Tip panou | IPS |
| Rezoluție și rată de reîmprospătare maxime | HDMI: 5120 x 2880 @ 165 HzDP: 5120 x 2880 @ 165 HzUSB Type-C: 5120 x 2880 @ 165 HzDFR: 2560 x 1440 @ 330 Hz |
| Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginii | AMD FreeSync™ Premium |
| Tip suprafață | Mat |
| Timp de răspuns | 1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum) |
| Raport de contrast | Maxim: 100.000.000:1 (ACM) |
| Luminozitate | Nativ: 450 niți; modul HDR1400: maximum 1.400 niți |
| Unghi de vizualizare | 178° (orizontal), 178° (vertical) |
| Gamă de culori | 99% Adobe RGB, 99% DCI-P3, 99% sRGB |
| Număr de culori | 1,07 miliarde |
| Adâncime de culoare | 8 biți + FRC, 10 biți prin dithering |
| Intrări | 2 HDMI 2.1 + 1 DisplayPort 1.4 + 1 USB Type-C (90 W) + difuzoare + ieșire audio + 2 USB 3.0 + USB-B (2 porturi upstream, 2 downstream) |
| Prindere VESA pe perete | 100 x 100 mm |
| Difuzoare | 2 difuzoare de 2 W |
| Alimentare (100 – 240 V) | Externă (C5/C6) |
| Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot | -5°-20° / ±20° / 120 mm / nu se aplică |
| Denumire | Acer Nitro XZ340CKR P |
| Diagonală | 34″ |
| Tip panou | VA |
| Rezoluție și rată de reîmprospătare maxime | Standard: 5120 x 2160 la 180 Hz DFR: 2560 x 1080 la 360 Hz |
| Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginii | AMD FreeSync™ Premium |
| Tip suprafață | Mat |
| Timp de răspuns | 1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum) |
| Raport de contrast | 100,000,000:1 (ACM) |
| Luminozitate | 250 niți |
| Unghi de vizualizare | 178° (orizontal), 178° (vertical) |
| Gamă de culori | 90% DCI-P3 |
| Număr de culori | 1,07 miliarde |
| Adâncime de culoare | 8 biți + FRC |
| Intrări | 2 HDMI 2.1 + DisplayPort 1.4 + difuzoare + ieșire audio |
| Prindere VESA pe perete | 100 x 100 mm |
| Difuzoare | 2 difuzoare de 2 W |
| Alimentare (100 – 240 V) | Internă (C13/C14) |
| Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot | -5°-20° / +/-15° / 120 mm / nu se aplică |
| Denumire | Acer Nitro XV275U Z2 |
| Diagonală | 27” |
| Tip panou | IPS |
| Rezoluție și rată de reîmprospătare maxime | Mod standard: DP: 2560 x 1440 la 275 Hz HDMI: 2560 x 1440 la 275 HzMod FHD: DP: 1920 x 1080 la 360 Hz HDMI: 1920 x 1080 la 360 Hz Mod HD: DP: 1280 x 720 la 520 Hz HDMI: 1280 x 720 la 520 Hz |
| Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginii | AMD FreeSync™ Premium |
| Tip suprafață | Mat |
| Timp de răspuns | 1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum) |
| Raport de contrast | 100,000,000:1 (ACM) |
| Luminozitate | Nativ: 500 niți; HDR1000 |
| Unghi de vizualizare | 178° (orizontal), 178° (vertical) |
| Gamă de culori | 97% DCI-P3, 95% Adobe RGB |
| Număr de culori | 1,07 miliarde |
| Adâncime de culoare | 8 biți + FRC |
| Intrări | 2 HDMI 2.1 + 2 DisplayPort 1.4 + difuzoare + ieșire audio |
| Prindere VESA pe perete | 100 x 100 mm |
| Difuzoare | 2 difuzoare de 2 W |
| Alimentare (100 – 240 V) | Externă, cu mufă nedetașabilă |
| Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot | -5° ~ 25° /±20° / 150 mm / ±90° |
| Denumire | Acer Nitro XV270U Z3 |
| Diagonală | 27″ |
| Tip panou | IPS |
| Rezoluție și rată de reîmprospătare maxime | Standard:DP: 2,560 x 1,440 @ 275 HzHDMI: 2,560 x 1,440 @ 144 HzMod FHD:DP: 1,920 x 1,080 @ 360 HzHDMI: 1,920 x 1,080 @ 240 HzMod HD:DP: 1,280 x 720 @ 520 HzHDMI: 1,280 x 720 @ 360 Hz |
| Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginii | AMD FreeSync™ Premium |
| Tip suprafață | Mat |
| Timp de răspuns | 1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum) |
| Raport de contrast | 100,000,000:1 (ACM) |
| Luminozitate | 250 niți |
| Unghi de vizualizare | 178° (orizontal), 178° (vertical) |
| Gamă de culori | 90% DCI-P3 |
| Număr de culori | 1,07 miliarde |
| Adâncime de culoare | 8 biți + FRC |
| Intrări | 2 HDMI 2.1 + DisplayPort 1.4 + difuzoare + ieșire audio |
| Prindere VESA pe perete | 100 x 100 mm |
| Difuzoare | 2 difuzoare de 2 W |
| Alimentare (100 – 240 V) | Internă (C13/C14) |
| Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot | -5°~ 25° / +/- 20° / 150mm / +/-90° |
| Denumire | Acer ProDesigner PE270X P |
| Diagonală | 27” |
| Tip panou | IPS |
| Rezoluție și rată de reîmprospătare maxime | DisplayPort: 5120 x 2880 @ 165 Hz HDMI: 5120 x 2880 @ 165 Hz Type-C: 5120 x 2880 @ 165 Hz DFR: 2560 x 1440 @ 330 Hz |
| Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginii | AMD FreeSync™ Premium |
| Tip suprafață | Mat |
| Timp de răspuns | 1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum) |
| Raport de contrast | Maxim: 100.000.000:1 (ACM) |
| Luminozitate | Nativ: 450 niți; modul HDR1400: maximum 1.400 niți |
| Unghi de vizualizare | 178° (orizontal), 178° (vertical) |
| Gamă de culori | 99% Adobe RGB / 99% DCI-P3 / 99% sRGB |
| Număr de culori | 1,07 miliarde |
| Adâncime de culoare | 8 biți + FRC, 10 biți prin dithering |
| Intrări | 2 HDMI 2.1 + 1 DisplayPort 1.4 + 1 Type-C (90 W) + difuzoare + ieșire audio + 2 USB 3.0 + USB-B (2 porturi upstream, 2 downstream) |
| Prindere VESA pe perete | 100 x 100 mm |
| Difuzoare | 2 difuzoare de 2 W |
| Alimentare (100 – 240 V) | Externă (C5/C6) |
| Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot | -5°-20° / ±20° / 120 mm / nu se aplică |
Uncategorized
Jake Dyson dezvăluie o nouă eră a dispozitivelor inteligente
Jake Dyson a dezvăluit astăzi următoarea generație de produse Dyson, o gamă de dispozitive care integrează inteligență avansată, semnalând o schimbare fundamentală în modul în care produsele Dyson livrează nivelurile unice de performanță.
„Ne-am concentrat întotdeauna foarte mult pe ingineria mecanică a unui produs, petrecând zeci de ani perfecționând modul fizic în care funcționează fiecare aparat. Acum am făcut trecerea de la dispozitive pur mecanice la mașini inteligente, care pot vedea, gândi și răspunde. Folosim inteligența artificială, sisteme de viziune și machine learning pentru a permite dispozitivelor să înțeleagă mediul în care funcționează. Abordarea este aceeași, indiferent dacă aparatul funcționează în cavitatea bucală, pe păr sau în locuință.”, a spus Jake Dyson, Chief Engineer, în cadrul evenimentului Dyson Unveiled din Berlin.
Dyson a dezvăluit 12 produse noi construite în jurul acestui nou concept de inteligență, printre care: Dyson CameraJet™, singura periuță de dinți cu cameră care identifică spațiile dintre dinți și îndepărtează placa bacteriană; gama Dyson Robot Nurovi™, care integrează inteligență avansată pentru a oferi o curățenie fără precedent; gama Dyson HushJet™ de purificatoare de aer, cu un design nou care oferă un flux de aer puternic, silențios și inteligent în întreaga locuință; Dyson W1 PencilWash™, reproiectat pentru a oferi un finisaj tip oglindă podelelor, placa de îndreptat Dyson Corrale Coolshine™ cu tehnologie de ultimă generație; Dyson Airsmooth™, cu tehnologie brevetată cu două tipuri de peri, pentru uscarea și netezirea părului și MyDyson™, promisiunea Dyson unică față de clienți.

Dyson CameraJet™ – singura periuță cu cameră care identifică spațiile dintre dinți și îndepărtează placa bacteriană
Dyson CameraJet™ introduce un nou mod de periaj dentar, combinând periajul, curățarea interdentară cu jet de lichid și distribuirea apei de gură într-un singur dispozitiv conectat. CameraJet™ este singura periuță de dinți cu o cameră macro cu obiectiv integrat de 100.000 de pixeli, alimentată de Gap Optical Targeting™, sistemul Dyson de machine learning care identifică în timp real spațiile dintre dinți și declanșează un jet de precizie de apă de gură exact acolo unde este necesar.
Dyson R3 Nurovi Spot+Scrub™ UV – cel mai avansat robot Dyson pentru curățare umedă și uscată, care dezvăluie, identifică și elimină petele invizibile cu ajutorul inteligenței artificiale potențate de UV

Noul Dyson R3 Nurovi Spot+Scrub™ UV integrează un sistem avansat de detectare a petelor bazat pe inteligență artificială, care combină lumina UV, viziunea AI și iluminarea asemănătoare unui laser verde pentru a identifica aproape 200 de tipuri de substanțe și obiecte din locuință, curățând în mod repetat până când petele sunt eliminate. Rola umedă cu autocurățare utilizează un sistem de hidratare în 12 puncte, care aplică în permanență apă proaspătă, încălzită la 70°C, pentru a desprinde și îndepărta simultan petele persistente, în timp ce se autocurăță la fiecare rotație.
Nurovi™ R3 maximizează potențialul de curățare cu ajutorul unei role din microfibră pe toată lățimea aparatului, care se extinde cu 40 mm pentru a curăța până la marginea încăperii, în timp ce un motor de 30.000 Pa oferă o presiune de aspirare cu 65% mai mare, pentru o curățare uscată puternică atât pe podele dure, cât și pe covoare.

Dyson R2 Nurovi Wash+Dry™
Robotul aspirator Dyson R2 Nurovi Wash+Dry™ maximizează contactul cu marginile și colțurile pentru o acoperire îmbunătățită. Curățarea în profunzime este îmbunătățită prin utilizarea apei la 75°C, încălzită în stație pentru a contribui la îndepărtarea petelor persistente. Integrează, de asemenea, noul sistem Dyson Twin-capture, care separă particulele fine de resturile mai mari pentru a maximiza eficiența curățării. În plus, senzorul acustic piezo detectează inteligent nivelul de praf și tipul de podea în timp real, ajustând automat puterea de aspirare și comportamentul de curățare.

Dyson R1 Nurovi Dry™ – dezvoltat pentru rezultate superioare de curățare pe podele dure și covoare
Noul aparat Dyson Nurovi R1 Dry™ integrează aceeași tehnologie Twin-capture ca R2, cu o putere de aspirare de 21.000 Pa pentru curățarea în profunzime a podelelor uscate. Nurovi R1™ beneficiază, de asemenea, de un sistem reproiectat de perii laterale, dezvoltat la un unghi precis, cu un conector tip plasă care controlează activ presiunea și direcția periilor. Periile laterale se extind, de asemenea, spre exterior pentru a ajunge mai aproape de pereți și în colțuri, îmbunătățind acoperirea în zonele care sunt, de obicei, omise.
Noul Dyson W1 PencilWash™ – reproiectat pentru un finisaj tip oglindă, cu aceeași comoditate „grab-and-go”, acum cu autocurățare
Noul W1 PencilWash™ a fost reproiectat cu o rolă cu putere mai mare de absorbție și un sistem igienic de gestionare a reziduurilor pentru performanțe îmbunătățite, precum și cu tehnologie de autocurățare în stația de andocare, toate integrate în același design mai ușor și mai subțire, pentru un nivel maxim de confort în utilizare.

Purificatorul de aer Dyson HushJet™ Big+Quiet Cool Pure+ Formaldehyde + UV
Cel mai mare model din gamă și cel mai puternic purificator, Dyson HushJet™ Big+Quiet Cool Pure+ Formaldehyde/Ioniser + UV, este conceput pentru cei care doresc să curețe rapid mai multe încăperi, fără compromisuri. În centrul aparatului se află un compresor cu presiune scăzută și debit ridicat, care funcționează împreună cu un sistem de filtrare în trei etape ce captează particulele și gazele și distruge formaldehida, captând 99,999% dintre poluanții de până la 0,01 microni.
Purificatorul de aer Dyson HushJet™ Pure Cool+ Formaldehyde/Ioniser + UV
Conceput ca un purificator de format mediu, purificatorul de aer Dyson HushJet™ Pure Cool+ Formaldehyde/Ioniser + UV oferă o purificare puternică într-un format mai compact, fiind ideal pentru cei care doresc să curețe rapid spații mari, fără a trece la un sistem de dimensiuni complete. Noile aparate oferă o purificare de până la 3 ori mai puternică în comparație cu predecesoarele lor, distribuind aerul curat la distanță în încăpere pentru o purificare îmbunătățită a întregului spațiu.
Purificatorul de aer Dyson HushJet™ Hot Cool Pure+
Conceput ca cel mai puternic purificator 3-în-1 Dyson, purificatorul de aer Dyson HushJet™ Hot Cool Pure+ combină purificarea, încălzirea și răcirea într-un singur produs, conceput pentru a oferi confort pe tot parcursul anului. Ideal pentru spațiile în care confortul termic și controlul calității aerului trebuie să funcționeze împreună, aparatul utilizează proiecția aerului HushJet™ pentru a furniza un flux de aer puternic, care poate fi atât încălzit, cât și răcit, pentru un confort maxim în locuință.

Corrale CoolShine™ – tehnologie de îndreptare de ultimă generație
Placa de îndreptat Corrale CoolShine™ reprezintă o inovație în stylingul cu plăci încălzite, redefinind modul în care părul este îndreptat, modelat și finisat. Dezvoltată cu un control precis al temperaturii, plăci flexibile și răcire activă, este concepută pentru a permite mai puține treceri pe șuvițe și un control al coafării la un nivel superior. Bazându-se pe expertiza extinsă a Dyson în ingineria termică avansată, inclusiv pe principiile conductelor termice utilizate în tehnologii precum lumina Dyson Solarcycle, Corrale CoolShine™ folosește conducte care extrag căldura în interiorul accesoriului de răcire pentru a transfera excesul de căldură departe de păr în timpul coafării.
În centrul Corrale CoolShine™ se află primul accesoriu de răcire Dyson de acest tip, dezvoltat cu conducte care extrag căldura și care conțin o cantitate de apă controlată cu precizie. Pe măsură ce căldura este aplicată în timpul coafării, conductele care extrag căldura îndepărtează excesul de căldură din păr, răcindu-l pe măsură ce este coafat și contribuind la reducerea expunerii reziduale la căldură.
Prin îndepărtarea excesului de căldură din păr în timpul coafării, Corrale CoolShine™ contribuie la reducerea expunerii la căldură, oferind în același timp păr drept, lucios și neted și cu până la 29% mai puține deteriorări cauzate de căldură. Părul rămâne mai rece la atingere, moale și strălucitor, cu până la 154% mai multă strălucire comparativ cu părul netratat.
Dyson Airsmooth™ – uscare mai rapidă, styling controlat și un păr mai sănătos
Dyson Airsmooth™ este prima perie cu aer cald dedicată Dyson, concepută pentru a simplifica rutinele de styling de zi cu zi fără a face compromisuri în ceea ce privește rezultatele.Combinând tehnologia Dyson de pionierat în materie de flux de aer cu noile tehnologii PivotFlex™ și Anti-snag bristle, aceasta este concepută pentru a usca și netezi părul cu ușurință, contribuind la crearea unei coafuri naturale, atent finisate, pentru toate tipurile de păr, de la drept și ondulat până la creț.
Perii Anti-snag utilizează o structură unică, tip buclă, care se pliază pentru a elibera cu ușurință șuvițele, reducând agățarea și îmbunătățind confortul scalpului în timpul coafării. Perii PivotFlex™ utilizează un design cu bază deschisă pentru a difuza și controla fluxul de aer de înaltă presiune, minimizând electrizarea părului. Flexându-se cu până la 90 de grade, profilul conic ajută părul să se înfășoare și să se desprindă ușor, creând tensiune fără încâlcire. Susținut de un control inteligent al căldurii care măsoară temperatura de 100 de ori pe secundă, Dyson Airsmooth™ contribuie la o experiență de styling controlată și confortabilă, protejând în timp integritatea tiparelor naturale ale buclelor și a texturilor părului.

Arts Culture and Entertainment, Celebrities, Dyson – Brand-name, Electrical Equipment, Internationale Funkausstellung Berlin, Tradeshow, Launch Event
BERLIN, GERMANY – AUGUST 03: Jake Dyson during Dyson Unveiled event at Bolle Festsaele on August 03, 2026 in Berlin, Germany. (Photo by Gerald Matzka/Getty Images for Dyson)
Jake Dyson Approved Unveiled Press Release Hero Image
Never Without Your Dyson – reinventarea experienței de servicii pentru clienți
Simplificarea vieții de zi cu zi a utilizatorilor de produse Dyson se află în centrul fiecărei tehnologii dezvoltate de Dyson. Ca parte a noii promisiuni globale Dyson privind serviciile pentru clienți, „Never Without Your Dyson”, platforma MyDyson™, consolidează experiența utilizatorilor prin servicii de mentenanță predictivă și asistență premium.
O parte din principalele servicii sunt Dyson Concierge – o experiență personalizată de onboarding, concepută pentru a-i ajuta pe utilizatori să profite la maximum de tehnologia lor încă din momentul în care aceasta ajunge la ei; Dyson Demo – Service-In-Store, extinderea capacităților de service disponibile în magazinele Dyson, disponibilă în anumite Dyson Stores și Service Centres, unde utilizatorii pot primi asistență tehnică, servicii de diagnosticare și reparații direct din partea Dyson Experts instruiți; Loan Promise – ca parte a angajamentului Never Without Your Dyson, în cazul în care o reparație nu poate fi finalizată imediat, clienților li se va oferi gratuit un aparat de împrumut pe care să îl utilizeze în perioada în care aparatul lor se află în service; Dyson Total Restore – serviciul de mentenanță emblematic Dyson, conceput pentru a contribui la prelungirea duratei de viață a aparatului și la optimizarea performanței acestuia, inclusiv printr-o evaluare completă a stării aparatului.
De la onboarding-ul personalizat prin Dyson Concierge și suportul oferit de experți prin aplicația MyDyson™, până la reparațiile în magazine, Loan Promise sau serviciul de mentenanță Dyson Total Restore, MyDyson™ asigură o experiență de utilizare simplă, personală și inconfundabilă marca Dyson.
-
Uncategorizedacum o săptămânăCostul real pe oră al unui utilaj: cum îl calculezi înainte să dai un preț
-
Uncategorizedacum 2 zileDyson lansează CameraJet™: singura periuță de dinți cu cameră și jet, pentru curățarea spațiilor dintre dinți și îndepărtarea plăcii bacteriene
-
Uncategorizedacum o săptămânăZyxel Networks sporește eficiența operațională la JW Marriott Maldives Resort & Spa cu ajutorul unei rețele WiFi fiabile pentru personalul hotelului
-
Uncategorizedacum o săptămânăPhilips Ambilight TV devine partenerul official al Assassin’s Creed în Europa
-
Uncategorizedacum o săptămânăCompanii independente de analiză plasează Genetec pe primul loc la nivel global în domeniul software-ului de management video
-
Uncategorizedacum o săptămână5,3 miliarde de imagini în fiecare zi, la nivel global: seria HONOR 600 simplifică editarea foto cu ajutorul AI
-
Uncategorizedacum 6 zileCum îți faci un buget anual de cadouri, ca să nu mai cumperi niciodată pe fugă
-
Uncategorizedacum o săptămână1 din 5 companii din UE folosește deja inteligența artificială: HONOR Magic V6 aduce productivitatea într-un format pliabil

