Începând cu luna septembrie a anului trecut, au fost raportate peste 100 infecții cu E-Coli și nici până la această oră nu se știe dacă nu cumva chiar apa a fost cea care a cauzat aceste probleme. Niciuna dintre autorități nu a dorit să transmită consumatorilor despre ce este vorba, pentru a se proteja, de teama unui scandal imens.

Ministerul Economiei este unic acțional al SNAM și principalul obiect de activitate al companiei este să gestioneze eficient apa minerală aflată în proprietatea statului, pe care o revinde ulterior către mai multe societăți îmbuteliatoare.

Conform surselor Capital, una dintre victimele SNAM ar fi apa plată pentru bebeluși Aquatique, care aparține Romaqua Group Borsec. Cert este că această marcă de apă nu se mai găsește în magazine de două luni și probabil a fost retrasă de pe piață în liniște.

Capital a trimis solicitări către Ministerul Economiei, Ministerul Sănătății și Romaqua Group Borsec. Revenim cu detalii!

Te-ar putea interesa și: